سرور

معرفی میکرو سرور های شرکت HPE

معرفی سرور MicroServer Gen10 Plus
کوچک ترین سرور معرفی شده توسط شرکت HPE سرور Micro Server Gen10 Plus میباشد .
این سرور اچ پی دارای یک اسلات پردازنده است که این پردازنده را میتوان از سری پردازنده های Intel Xeon E220 و یا Intel Pentium G5400 انتخاب کرد . با استفاده از این پردازنده ها بر روی این سرور میتوان دو یا چهار هسته پردازشی با نهایت سرعت پردازش 3.8GHz داشته باشیم .
البته توجه داشته باشید در صورت استفاده از پردازنده ی G5420 فقط از مموری های تا سرعت 2400 MT/s پشتیبانی میشود و استفاده از مموری های با سرعت بالاتر کار بیهوده ای میباشد .
بر روی سرور Micro Server Gen10 Plus دو اسلات مموری قرار گرفته شده است که بر روی این اسلات ها میتوان از مموری های 16GB 2666 استفاده کرد . ( پس حداکثر میزان مموری قابل استفاده بر روی این سرور 32گیگابایت میباشد.)
این سرور قابلیت در بر گرفتن چهارد درایو ذخیر سازی با سایز LFF و یا چهار درایو SFF به صورت غیر هات پلاگ استفاده کرد . که در صورت نیاز به استفاده حداکثری از توان ذخیره سازی اطلاعات بر روی این سرور میتوان از درایو های چهار ترابایتی ساتا استفاده کرد . ( پس حداکثر میزان استوریج قابل استفاده بر روی این سرور 16ترابایت میباشد . ) بر روی این سرور یک رید کنترلر نرم افزاری به مدل S100i قرار داده شده است تا بتوانیم با انجام انواع لول های رید بر روی درایو های ذخیره سازی امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی سرورمان را افزایش دهیم . البته در صورت نیاز به میتوانیم از رید کنترلر های دیگر بر روی اسلات های PCIe این سرور استفاده کنیم .
بر روی سرور Micro Server Gen10 Plus یک کارت شبکه چهار پورت به مدل Intel i350-AM4 Controller به صورت OnBoard قرار داده شده است . این کارت شبکه میتواند اطلاعات را با سرعت 1گیگابیت بر ثانیه جابجا کند . البته بدیهی است در صورت نیاز به تعداد پورت بیشتر و یا سرعت انتقال اطلاعات بیشتر از کارت شبکه های دیگر بر روی این سرور استفاده کنیم .
بر روی این سرور HP یک پاور 180واتی قرار داده شده است . با توجه به این که بر روی این سرور فقط یک پاور ساپلای میتوان استفاده کرد قابلیت Redundant Power Supply بر روی این سرور وجود ندارد .

معرفی HPE ProLiant MicroServer Gen10 :
این سرور ساده ترین سرور از سری سرور های سری ده تولید شده توسط شرکت اچ پی اینترپرایز میباشد .
بر روی این سرور تنها میتوان یک پردازنده از سری پردازنده های AMD Opteron™ X3000 Series قرار داد که با این سری از پردازنده ها دو یا ۴ هسته پردازشی را دارا میباشند .
این میکرو سرور دارای دو اسلات مموری است که حداکثر میتوان مموری های با ظرفیت ۱۶ گیگابایت را بر روی این اسلات ها قرار داد .( پس حداکثر مموری که میتوان بر روی این سرور قرار داد ۳۲ گیگابایت خواهد بود .)
نوع مموری هایی که میتوان بر روی این اسلات ها قرار داد از نوع مموری های standard 288p DIMM slots است که از تکنولوژی Unbuffered ECC برای محافظت از اطلاعات در هنگام پردازش استفاده میکنند .
این میکرو سرور HPE نهایتا تعداد ۴ درایو LFF را میتواند بر روی خود جای دهد .
بر روی این سرور یک کارت شبکه دو پورت به مدل Broadcom 5720 قرار داده شده است ، که البته در صورت نیاز به پورت های بیشتر با سرعت های بیشتر میتوانیم از کارت شبکه های دیگر بر روی اکسپنشن اسلات های این سرور قرار داد .

امیدواریم با خواندن این مقاله به اطلاعات کافی در مورد میکرو سرورهای شرکت HPE رسیده باشید . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سرور های شرکت اچ پی میتوانید به سایت شبکه یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کرده و یا با شماره تماس های شرکت یاقوت سرخ به شماره 71189-021 تماس حاصل نمائید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *