سرور

ارزان ترین سرور HP مناسب برای مجازی سازی

سرور اچ پی مناسب برای مجازی سازی

امروزه بسیاری از سازمان ها سعی میکنند تا هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهند . یکی از مهم ترین بخش هایی که عمده بودجه ی سازمان  ها را به خود احتصاص داده اند ، بخش مربوط به زیرساخت های مخابراتی و شبکه های کامپیوتری سازمان ها میباشد . پس اگر سازمان ها بتوانند در این بخش هزینه های شرکت را کاهش دهند ، قادر به صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی شده اند .

فرض کنید در سازمانی سرویس ها و اپلیکیشن های متعدد در حال خدمات دهی به کارمندان این شرکت هستند . اگر بخواهیم برای هر یک از این سرویس هاسرور مجزایی استفاده کنیم ، بی شک هزینه ی هنگفتی صرف خرید سرورها خواهد شد .

حال فرض کنیم بتوانیم از یک سرور جهت ارائه دادن چندین سرویس استفاده کنیم ، با انجام این کار هزینه های خرید سرور برای این سازمان به طور بسیاری کاهش پیدا خواهد کرد .

مجازی سازی ، ترفند و تکنولوژی ای است که میتوان با استفاده از آن از یک سرور برای ارائه سرویس های متعدد استفاده کرد . در مجازی سازی یک سرور فیزیکی تبدیل به چند سرور مجازی شده و هر یک از این سرورهای مجازی میتوانند سرویس جداگانه و مخصوص به خود را ارائه دهند .

این موضوع باعث شده تا سازمان ها و ارگان ها سعی در راه اندازی مجازی سازی بر روی سرورهای خود داشته باشند ، تا از این راه استفاده بهینه و موثری از سرورها و تجهیزات شبکه ای خود داشته باشند .

در این مقاله سعی داریم تا ارزان ترین سرورHP که میتوان بر روی آن مجازی سازی انجام داد را معرفی کنیم .

معرفی سرور ML30 G9 : 

یکی دیگر از سرورهای استاده شرکت اچ پی ، ML30  میباشد .

این سرور مناسب برای شبکه های کوچک و ارائه سرویس های ساده میباشد . سرور ML30 تنها یک اسلات پردازنده را دارا میباشد که برای این اسلات پردازنده میتوانیم از پردازنده هایی که در زیر اورده شده اند استفاده کنیم :

Intel® Xeon® E3-1200 v5 product family

Intel® Xeon® E3-1200 v6 product family

Intel® Core™ i3

Intel® Pentium®

اگر از CPU های ذکر شده در بالا برای قرار دادن بر روی این سرور استفاده کنیم . تعداد ۲ و یا ۴ هسته پردازشی در اختیار ما قرار میگیرد .

این سرور دارای ۴ اسلات مموری میباشد و میتوان مموری های DDR4 UDIMM بر روی این اسلات ها قرار داد که این مموری ها از تکنولوژی Unbuffered ECC برا محافظت از اطلاعات استفاده میکنند . حداکثر ظرفیت مموری که میتوان بر روی این سرور قرار داد 64GB  یعنی چهار عدد مموری شانزده گیگابایتی میباشد .

این سرورHPE دارای چهار عدد اکسپنشن اسلات است که میتوان از آنها در جهت قراردادن کارت های جدید و مورد نیاز برای سرور استفاده کنیم .

درایو هایی که میتوانیم بر روی ML30  قراردهیم هم میتوانند  SFF  باشند و هم LFF . که در صورت قراردادن درایو های LFF میتوانیم تعداد ۴ عدد و در صورت قراردادن هارد های  SFF میتوانیم تعداد ۸ عدد درایو بر روی این سرور قراردهیم .همچنین هرکدام از این درایو ها میتوانند SAS و یا SSD یا  SATA باشند . همچنین بر روی این سرور میتوانیم هم از هاردهای  Hot plug و هم Non-hot plug استفاده کنیم .

بر روی ML30 به صورت پیش فرض و On-board  یک کارت شبکه دو پورتی با سرعت 1Gb تعبیه شده است . که البته میتوانیم در صورت نیاز کارت شبکه با تعداد پورت و سرعت انتقال اطلاعات دیگر بر روی اکسپنشن های این سرور قرار دهیم تا نیاز ما را برطرف کنند .

همچنین متناسب مدل ML30  که خریداری میکنید یک استوریج کنترلر بر روی سرور اچ پی خریداری شده وجود خواهد داشت که این استوریج کنترلرها یا Dynamic Smart Array B140i و یا Smart Array P440 خواهد بود که B140i فقط قابلیت پشتبانی از درایو های  SATA  را دارا میباشد .

همچنین شرکت اچ پی ، جهت راحت تر شدن مدریت بر روی سرور های خود قابلیت  ILO را بر روی سرورها خود قرار داده است . که ML30 نیز از این قاده مستثنی نبوده دارای پورت ILO میباشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *